Aantal bedrijfsvestigingen per sector in Holland Rijnland in 2010-2021.
bedrijfstak (SBI 2008)201020112012201320142015201620172018201920202021
A Landbouw, bosbouw en visserij1.7501.7501.7051.6852.3552.3402.3252.3052.3052.2952.2602.230
B Delfstoffenwinning0555555105500
C Industrie1.3101.3751.3901.4301.5801.6351.6751.6951.7501.8251.9001.930
D Energievoorziening00055000501515
E Waterbedrijven en afvalbeheer405050354545453535454040
F Bouwnijverheid4.2404.2454.4154.3804.7755.0005.3155.4855.8256.2406.7307.055
G Handel7.4057.5757.6307.5507.9808.1508.2958.2608.4158.4758.7159.035
H Vervoer en opslag7207257757608508708909701.0451.1701.2401.285
I Horeca1.2651.2451.3101.3401.4451.4851.5451.6251.6901.7101.8201.920
J Informatie en communicatie1.8201.9402.1002.1952.4052.4802.6452.7402.9103.0403.2453.285
K Financiële dienstverlening3.2003.2453.3353.3203.6653.7453.8303.9654.1554.3504.4404.475
L Verhuur en handel van onroerend goed745755730725740750760810830880905930
M Specialistische zakelijke diensten7.1357.6258.0858.4059.2309.83010.36510.64011.15511.78512.48512.785
N Verhuur en overige zakelijke diensten1.6301.7351.8251.8802.0502.1952.3002.3852.5452.7703.0003.085
R Cultuur, sport en recreatie1.7301.9402.0402.0952.2602.4052.5302.5852.7702.9053.0753.190
S Overige dienstverlening2.1252.2252.3152.3802.6352.7202.8303.0153.1603.3753.4753.515
totaal35.11536.43537.71038.19042.02543.65545.35546.52548.60050.87053.34554.775
Bron: Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)
Totaal gebaseerd op aantal bedrijfsvestigingen per sector in de provincie Zuid-Holland afgerond op vijftallen. Door afrondingsverschillen kan het bovenstaand aantal bedrijfsvestigingen (per sector) in de provincie Zuid-Holland verschillen van de totaalcijfers in andere tabellen in de databank Zuid-Holland die gebaseerd zijn op gemeentecijfers.
Cijfers over 2020 en 2021 zijn voorlopig.